Szyby i specyfikacje

SZYBY ZESPOLONE

Nowoczesne rozwiązania przy produkcji szyb zespolonych pozwalają chronić przed utratą ciepła, chronić przed hałasem, zabezpieczają przed zbyt dużym nagrzewaniem i stanowią czasową ochronę przed włamaniem.

Szyba zespolona to zespół składający się z co najmniej dwóch lub trzech szyb tzw pakiet szybowy, tworzących komorę międzyszybową zawierającą powietrze lub inne gazy, oddzielonych od siebie i uszczelnionych na całym obwodzie z zastosowaniem kilkustopniowego procesu zespalania przy użyciu ramki dystansowej, mas uszczelniających i substancji adsorbujących parę wodną. Szyby takie stosuje się przede wszystkim w oknach, drzwiach szklanych.

Nasza firma oferuje szeroką gamę opcji przeszklenia, zapewniając, że otrzymasz produkt, który pasuje do Twoich konkretnych potrzeb. Istnieje wiele możliwości wyboru grubości, od 14 mm do 24 mm, wszystkie dostępne dla wszystkich wymienionych opcji rodzajów szyb.

Pakiet dwuszybowy

double glazing

Pakiet trzyszybowy

triple glazing

BUDOWA SZYBY ZESPOLONEJ

Budowa szyby zespolonej

Ramki dystansowe międzyszybowe to element niezbędny przy produkcji szyb zespolonych tworzący odstęp między szybami.

Zastosowanie szkła niskoemisyjnego oraz wypełnienie przestrzeni międzyszybowej gazem szlachetnym powoduje znaczny wzrost izolacyjności cieplnej szyby zespolonej, jednak jej krawędzie są od siebie oddzielone i połączone materiałami o znacznie wyższej przewodności cieplnej.

Powstaje w ten sposób mostek cieplny umożliwiający przepływ energii od ciepłej szyby wewnętrznej do zimnej zewnętrznej, czego następstwem może być kondensacja pary wodnej na powierzchni szyby, zwłaszcza w pomieszczeniach o zbyt dużej wilgotności. Do rozwiązania tego problemu dzięki nowym technologiom uzyskano odpowiedni produkt, który doskonale spełnia swoją rolę a dzięki materiałom, z których jest wykonany zmniejsza przewodność cieplną.

Taką ramkę polecamy w przypadku chęci zminimalizowania ryzyka wystąpienia kondensatu pary wodnej, zredukowania kosztów ogrzewania,czy wreszcie jak najlepiej zoptymalizowania parametrów dla okien i fasad.

Ciepła ramka dystansowa

ciepła ramka

RODZAJE SZKŁA

1. Szkło hartowane - bezpieczne

To szkło bardzo wytrzymałe i idealne jeśli Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo. Hartować można wiele rodzajów szkła (np. bezbarwne float tzw zwykłe, satyna oraz wiele innych). Szkło hartowane wizualnie prawie się niczym nie różni od zwykłego szkła i dlatego jest na nim specjalne oznaczenie z informacją, że jest to szkło hartowane. Szkło hartowane jest dużo mocniejsze niż zwykłe szkło i nawet przy użyciu młotka ciężko jest takie szkło rozbić a jeśli już to nastąpi to takie szkło w przypadku uszkodzenia rozpada się na tysiące drobnych kawałków i z tego też powodu jest nazywane szkłem bezpiecznym.

Zalety szkła hartowanego: wysoka wytrzymałość mechaniczna, bezpieczny charakter odłamków powstałych w przypadku rozbicia, podwyższona wytrzymałość na nagłe zmiany temperatury

Szkło bezpieczne pomaga zapobiegać wypadkom wywołanym jego rozbiciem, pęknięciem lub stłuczeniem. Dodatkowo może także pełnić funkcje zabezpieczenia przed próbami włamania, a nawet posiadać właściwości kuloodporne.

szyby hartowane

Zastosowanie :

  • balustrady szklane, drzwi całoszklane
  • kabiny prysznicowe, podłogi ze szkła
  • oraz wiele innych wyrobów ze szklanych

2. Szkło laminowane - bezpieczne

To połączenie ze sobą dwóch tafli szklanych za pomocą specjalnej folii (bezbarwnej lub mlecznej). W przypadku stłuczenia takiej szyby-nie rozpada się ona na kawałki pozostając w całości aż do wymiany dzięki znajdującej się pomiędzy szybami folią. Dzięki zastosowaniu folii PVB szkło laminowane jest doskonałym izolatorem akustycznym w znacznym stopniu ograniczając poziom hałasu. Szkło laminowane spełnia funkcję bezpieczną i ochronną. Szkło bezpieczne laminowane stosuje się wszędzie tam, gdzie istnieje duże ryzyko stłuczenia szyby. W zależności od przeznaczenia, procesowi laminowania można poddać oprócz szkła float także szkło hartowane.

W swojej ofercie posiadamy :

  • szkło laminowane bezbarwne i mleczne o różnym przeznaczeniu i grubości np. 22.1 (grubość 4mm), 33.1 (grubość 6,5mm), 44.1 (grubość 8mm),
  •  szkło antywłamaniowe np.  44.2 (grubość 9mm), 44.4 (grubość 10mm).
szyby laminowane

Zastosowanie:

  • daszki szklane, podłogi, świetliki, balustrady
  • ścianki szklane, szklenie drzwi i okien
  • stopnie schodów
  • wystawy sklepowe
  • pomieszczenia kasowe

3. Szkło akustyczne - dźwiękochłonne

Ochrona przed hałasem należy do ważniejszych problemów naszego życia. Warunkiem zagwarantowania właściwego komfortu, a czasami wręcz zamieszkania w danym pomieszczeniu, jest zapewnienie niskiego poziomu hałasu. Odczucie hałasu w pomieszczeniu podlega następującej zasadzie – jeżeli poziom hałasu w pomieszczeniu zmniejszy się o 10 dB w stosunku do tego, jaki jest na zewnątrz, to odnosi się wrażenie, że jest on połowę mniejszy. Ochrona przed hałasem musi być stosowana wszędzie tam, gdzie nie można zlikwidować źródła hałasu. W takich przypadkach mamy do czynienia z zespolonymi szybami dźwiękochłonnymi. Ważnym elementem na drodze poprawy izolacyjności akustycznej okna jest dobór odpowiedniego oszklenia.  Szyby zespolone – w zależności od konstrukcji – osiągają izolacyjność akustyczną w granicach Rw=28-53 dB. Izolacja akustyczna może zostać zwiększona za pomocą rozwiązań :  zastosowanie szklenia o większej grubości lub zastosowanie szkła laminowanego. Oba te rozwiązania pozwalają kontrolować hałas i nie wymagają częściowej rezygnacji z przepuszczalności światła.

szyby akustyczne

Zastosowanie :

  • ścianki szklane, drzwi szklane
  • kabin prysznicowych, szklenie drzwi, okien
  • wystawy sklepowe, pomieszczenia kasowe

.

4. Szkło mleczne (matowe, satyna)

Szkło to składa się z tafli przezroczystego szkła float pokrytej z jednej strony lakierem wysokiej jakości. Powierzchnia szkła jest specjalnie zaimpregnowana w celu zapewnienia optymalnego przylegania lakieru. Dzięki zastosowaniu lakieru szkło takie jest odporne na zaplamienia oraz chemiczne substancje czyszczące, produkty na bazie alkoholi i rozpuszczalniki. W przeciwieństwie do szkieł piaskowanych na szkle mlecznym nie pozostają ślady odcisków palców co znacznie ułatwia utrzymanie czystości tego szkła. Szkło mleczne jest szkłem o szerokim zastosowaniu wewnętrznym. Szkło to nie może być poddawane procesowi hartowania.

Zalety:

  • dobra przepuszczalność światła
  • łatwość w utrzymaniu czystości
  • w wyniku dotyku na powierzchni nie pozostają ślady palców
  • odporny na środki czyszczące na bazie alkoholi i rozpuszczalników
  • wyrafinowana estetyka

 

okno sash

Zastosowanie:

  • produkcja szyb zespolonych
  • szklenie drzwi wewnętrznych
  • meble w kuchni, łazience (gabloty, szafki), półki szklane

5. Szkło przeciwsłoneczne

Rozwiązanie nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także minimalizujące lub wręcz wykluczające potrzebę klimatyzowania pomieszczeń. Zastosowanie szklenia przeciwsłonecznego zwiększa komfort użytkowników budynku, obniżając rachunki elektryczne, a więc i zmniejszając koszty jego utrzymania.

Ze względu na wygląd, sposób wytwarzania oraz wpływ na redukcję promieniowania słonecznego szkła przeciwsłoneczne dzielone są na trzy grupy:

  1. Absorpcyjne – stosowane w celu zmniejszenia przenikania do wewnątrz pomieszczeń energii słonecznej. Szkło to może być stosowane jako pojedyncze lub zespolone.
  2. Refleksyjne – powlekane tlenkiem metalu celem uzyskania właściwego efektu odbicia, kontrolowania nasłonecznienia pomieszczeń oraz ograniczenia przenikania do nich energii słonecznej. Szkło to może być stosowane jako pojedyncze lub zespolone w zależności od rodzaju powłoki.
  3. Selektywne –  wielokrotnie powlekane tlenkami metalu celem uzyskania właściwego efektu odbicia, kontrolowania nasłonecznienia pomieszczeń oraz ograniczenia przenikania do nich energii słonecznej, jak również zapewnienia wysokiej ciepłochronności. Szkło to może być stosowane wyłącznie jako zespolone.
szkło przeciwsłoneczne

Zastosowanie :

  • biura
  • placówki handlowe
  • budynki przemysłowe
  • budownictwo mieszkaniowe

6. Szkło ornamentowe

Szkło ornamentowe produkowane jest w procesie walcowania, polega to na wyciskaniu w plastycznej tafli odpowiedniego wzoru. Część proponowanych wzorów jest uzyskiwana przez trawienie chemiczne w celu uzyskania efektu zmatowienia. Światło docierające do szkła ornamentowego ulega częściowo odbiciu oraz rozproszeniu. Szkło ornamentowe jest nieprzeźroczyste co zapewnia intymność przy jednoczesnym zapewnieniu dużej ilości światła w pomieszczeniu. Szkło ornamentowe ze względu na swoje walory użytkowe i dekoracyjne znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym. Najczęściej stosowane jest w grubościach 4 – 8mm.

szkło ornamentowe

Zastosowanie:

  • szklenie okien i drzwi
  • szyby zespolone
  • meble kuchenne
  • kabiny prysznicowe, parawany wannowe
  • drzwi szklane